Svůdná trilogie - 2. Svůdné nebezpečí ( WENDY HIGGINS )

18.12.16Anotace

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?


Mé pocity

Kniha Svůdné nebezpečí mě nezklamala. Slyšela jsem od jedné booktuberky, že se v této knize nic nedělo, ale já s tím úplně tak nesouhlasím.

„Přinesl jsem ti dárek.“ Vyčkávavě jsem se na něj zadívala. „Ale ještě ti ho nedám,“ dodal. Protáhla jsem obličej.

Je jasné, že se toho v knize dělo méně, protože "všechna tajemství" - alespoň ta hlavní byla už zodpovězená, ale ke konci knihy tu bylo opět napětí a napíňák. Co mě také u knihy velice potěšilo bylo to, že se to konečně ucelí mezi Annou a Kaidanem. Je jasné, že vám neprozradím jak, ale jistě to hodně lidí potěší, ale druhé zase naštve...Mě to ale potěšilo .

Máme něco, co démoni nemůžou pochopit. Vidí lásku jako slabost, ale to se pletou. Láska nás drží nad vodou. Láska nám dává sílu. (Anna)

Kniha opět zkončí velmi otevřeně a já se těším, až se pustím do třetího a to posledního dílu. Moc se těším a jsem zvědavá, jak spisovatelka sérii ukončí. Musím ale přiznat- jak tomu bylo i u Twilight, že mě i na druhou stranu mrzí, že dílů není více ...

Nikdy nezapomenu na ten pohled - pohled na to, jak se náš přítel a spojenec, ten mladík tak plný života a síly, proměnil v neživou hmotu. (Anna)

Mé hodnocení: 90% 

Mohlo by se vám líbit

0 komentářů

Všem moc děkuji za jakýkoliv komentář ;). Díky Vám se můj blog může vyvíjet dál a dál k lepšímu. Moc Vám děkuji :)